LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Plas" sherri mes dy grave në Pogradec/ 58-vjeçarja i mësyn në banesë çiftit, konfliktohen për motive pronësie

3 Dhjetor 2022, 12:44, Kronika CNA
"Plas" sherri mes dy grave në Pogradec/ 58-vjeçarja i
Foto Ilustruese

Dy gra kanë përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për veprat penale "Vetëgjyqësia", "Kanosja", "Dhunimi i banesës" dhe "Dëmtime të tjera me dashje".

Bëhet fjalë për shtetaset Sh.H.58 vjeçe dhe D.M 68-vjeçe, të cilat janë konfliktuar me shtetasin G.M, 55 vjeç për motive pronësie.

Gjatë konfliktit shtetasja Sh.H i ka hyrë me forcë në banesë 55-vjeçarit, me pretendimin se banesa e tij është në pronësi të mbesës së saj.

Në debat e sipër shtetasja D. M. (e cila banon në banesën e shtetasit G. M) e ka goditur shtetasen Sh. H., duke i shkaktuar dëmtime të lehta.

Njoftimi i Policisë

Specialistët  referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për shtetaset Sh. H., 58 vjeçe, banuese në fshatin Buçimas, Pogradec dhe D. M., 68 vjeçe, banuese në Gurras, Pogradec, për veprat penale "Vetëgjyqësia", "Kanosja", "Dhunimi i banesës" dhe "Dëmtime të tjera me dashje".

Këto shtetase, në fshatin Gurras, Pogradec, dyshohet se janë përfshirë në një konflikt për motive pronësie, gjatë të cilit shtetasja Sh. H., me vetëgjyqësi, ka hyrë me forcë në banesën e shtetasit G. M., 55 vjeç, me pretendimin se banesa e tij është në pronësi të mbesës së saj. Gjatë konfliktit shtetasja D. M. (e cila banon në banesën e shtetasit G. M) e ka goditur shtetasen Sh. H., duke i shkaktuar dëmtime të lehta./CNA.al

Lajmet e fundit nga