LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk pagoi taksën e pastrimit/ Në pranga 82-vjeçarja

3 Dhjetor 2022, 16:30, Kronika CNA
Nuk pagoi taksën e pastrimit/ Në pranga 82-vjeçarja
Foto Ilustruese

Një grua 82-vjeçare nga Alabama u arrestua pasi nuk pagoi një faturë të shërbimit të pastrimit të plehrave me një shumë prej 77,80 dollarësh.

Të dhënat e gjykatës tregojnë se gruaja nga Alabama u arrestua të dielën pasi nuk kishte paguar faturën e shërbimit të plehrave që mbulonte muajt qershor, korrik dhe gusht. Ajo u akuzua për veprën penale të “mospagimit të tarifave të mbetjeve të ngurta”.

Arrestimi i 82-vjeçares tërhoqi zemërim në mediat sociale. 

Qyteti të martën postoi një deklaratë në "Facebook" në lidhje me arrestimin. Zyrtarët thanë se oficerët u përpoqën ta kontaktonin disa herë dhe lanë një shënim në derën e shtëpisë së saj. Pasi ajo nuk u paraqit në gjykatë  në shtator, u lëshua një urdhër arresti për të./CNA.al 

Lajmet e fundit nga