LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në arrati prej 6 muajsh/ Arrestohet 41-vjeçari në Berat, akuza që rëndon ndaj tij

7 Dhjetor 2022, 10:23, Kronika CNA

Në arrati prej 6 muajsh/ Arrestohet 41-vjeçari në Berat, akuza

Një 41-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim për veprën “plagosje me dashje” e mbetur në tentativë.

Në muajin maj të këtij viti 41-vjeçari kishte goditur me sende të forta shtetasin me iniciale V. B.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “30 vjetori” në Berat.


Njoftimi i policisë:

DVP Berat/Kapet dhe vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, shërbimet e DVP Berat, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin në kërkim Dh.Gj.(P.), 41 vjeç, banues në Kuçovë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat, me vendimin e datës 31.05.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë.

Ky shtetas, në muajin maj 2022, në lagjen “30 Vjetori”, Berat, ka goditur me sende të forta shtetasin V. B./CNA.al

Lajmet e fundit nga