LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasen dy automjete në aksin Gjirokastër-Tepelenë/ Dy shoferët përfundojnë në spital

5 Dhjetor 2022, 10:51, Kronika CNA
Përplasen dy automjete në aksin Gjirokastër-Tepelenë/ Dy
Foto Ilustruese

Paraditen e sotme një aksident me pasojë plagosjen e dy shoferëve, ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë.

Mësohet se një mjet tip "Benz" me drejtues shtetasin G.M. 25 vjeç, është përplasur me jetin tip "Ford" me drejtues shtetasin J.B. 35 vjeç.

Dy të dëmtuarit janë transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Gjirokastër/ Informacion paraprak

Rreth orës 10:05, në aksin rrugor “Gjirokastër-Tepelenë”, në vendin e quajtur "Virua", janë përplasur automjeti tip "Benz", me drejtues shtetasin G. M., 25 vjeç, banues në Memaliaj, dhe automjeti tip "Ford", me drejtuese shtetasen J. B., 35 vjeçe, banuese në Përmet.

Për pasojë, kanë mbetur të dëmtuar të 2 drejtuesit e automjeteve, të cilët janë transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./CNA.al

Lajmet e fundit nga