LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lirohet nga burgu djali i tezes së Laert Haxhiut

3 Janar 2024, 12:56, Kronika CNA
Lirohet nga burgu djali i tezes së Laert Haxhiut
Artan Tafani

Gjykata e Posaçme ka liruar nga burgu Enio Meçajn, i cili është djali i tezes së Laert Haxhiut, ky fundit i arrestuar në Greqi.

Kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë nga "arrest në burg" në "detyrim paraqitje" mësohet se është bërë nga prokurori i çështjes, Behar Dibra, dhe miratuar më pas nga gjykata.

Meçaj dyshohet se ka ndihmuar bashkëpunëtorin e drejtësisë Artan Tafanin për fshehjen e disa provave në një garazh në Tiranë, mbasi ky i fundit kreu vjedhje në një exchange në Tiranë.

Mbi Meçajn ka rënduar akuza “veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”, dhe sipas prokurorit Dibra vepra për të cilën është nën hetim nuk paraqet rrezikshmëri./CNA Lajmet e fundit nga