LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kishin mbetur në det të hapur/ Shpëtohen 28 turistë në zonën e Karaburunit

29 Korrik 2023, 18:27, Kronika CNA

Kishin mbetur në det të hapur/ Shpëtohen 28 turistë në

Policia kufitare në Vlorë ka bërë të mundur lokalizimin e një anije turistike e cila kishte 28 turistë në bord.

Mesditën e sotme, një shtetase kishte telefonuar për të kërkuar ndihmë, pasi anija turistike me të cilën ajo po lundronte bashkë me 27 shtetas të tjerë, kishte pësuar defekt, në zonën e Karaburunit.

Kështu policia ka bërë të mundur lokalizimin dhe nxjerrjen në breg të mjetit lundrues anije turistike me 28 pasagjerë në bord./ CNA

Lajmet e fundit nga