LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 persona ngecin me gomone në Karaburun/ Nxirren nga policia

28 Korrik 2023, 22:18, Kronika CNA

5 persona ngecin me gomone në Karaburun/ Nxirren nga policia

Një gomone me 5 shtetas në bord, kishte pësuar defekt, në plazhin e Zhapovelit, Karaburun.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit janë organizuar shërbimet e Policisë Kufitare, për t’iu shkuar në ndihmë 5 shtetasve të cilët ndodheshin në mjetin lundrues, i cili e kishte të pamundur lundrimin dhe kthimin në breg.

Blutë kanë shoqëruar në breg gomonen, së bashku me personat në bord, të cilët ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, në SPK Triport./ CNA.al

Lajmet e fundit nga