LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detaje nga aksidenti në Maliq/ Makina përplasi dy vëllezërit që po ngisnin biçikletat

29 Nëntor 2022, 19:13, Kronika CNA

Detaje nga aksidenti në Maliq/ Makina përplasi dy vëllezërit

Detaje të reja janë mësuar rreth aksidentit në Maliq ku një person ka humbur jetën.

Sipas asaj që raportohet në media, aksidenti ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të fshatit Drithas në aksin Korçë-Maliq, ku një mjet ka goditur dy persona, (vëllezër) që po udhëtonin me biçikleta në këtë rrugë.

Dy vëllezërit po udhëtonin nga Drithasi në drejtim të fshatit Libonik ku një mjet i ka goditur,  duke bërë që njëri të humbte jetën ndërsa vëllai tjetër ka mbetur i plagosur.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të mësuar mbi rrethanat e shkaqet e aksidentit si dhe kapjes së autorit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga