LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tensione në qeverinë e Kosovës, Haradinaj braktis takimin/ Del i rebeluar nga zyra e Albin Kurtit

8 Nëntor 2022, 09:15, Kosova & Bota CNA

Tensione në qeverinë e Kosovës, Haradinaj braktis takimin/ Del i

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka braktisur takimin me kryeministrin Albin Kurti.

Sipas tij, ai është detyruar të dalë nga zyra, pasi Kurti nuk i ka sqaruar se përse i ka prishur raportet me SHBA-në.

“Edhe pse isha pjesë e takimit me kryeministrin Kurti, u detyrova ta lëshoj takimin sepse Kurti mbante ligjërata e nuk na sqaronte se përse i ka prishur raportet me Amerikën dhe përse nuk po kthehej që të realizojë kërkesën e tyre.

Për mua është e papranueshme që në raste kaq të ndjeshme, të prishim raportet me aleatin kryesor të sigurisë”, shkruan Haradinaj në rrjete sociale./CNA.al

Tensione në qeverinë e Kosovës, Haradinaj braktis takimin/ Del i

Lajmet e fundit nga