LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shefi i inteligjencës ukrainase hedh dyshime të forta/ “Ja pse kemi dy Vladimir Putin”

5 Gusht 2022, 15:48, Kosova & Bota CNA
Shefi i inteligjencës ukrainase hedh dyshime të forta/ “Ja pse
Presidenti Vladimir Putin

Burimet e inteligjencës ukrainase pretendojnë se Vladimir Putin mund të ketë përdorur sozinë e tij në daljet publike dhe se këtë sipas tyre e vërtetojnë ndryshimet në disa prej tipareve të Presidentit rus.

Gjeneral-major Kyrylo Budanov ngriti dyshime për sjelljen e Putinit në transmetimet televizive. Ai pretendon se një ekzaminim i afërt i veshëve të presidentit tregon se ata kanë ndryshuar.

Budanov gjithashtu pretendon se trupi i “dyfishtë” i Putinit herë pas here ka ‘zakone, ecje dhe gjatësi të ndryshme’.

Shefi i inteligjencës ukrainase hedh dyshime të forta/ “Ja pse
Presidenti rus, Vladimir Putin

Shëndeti i presidentit 69-vjeçar rus ka qenë temë e diskutimeve të ashpra mes komentuesve në rrjet.

Aleati i tij i ngushtë Nikolai Patrushev thuhet se ka qëndruar në vend të presidentit Putin gjatë kohës që ai ka pasur probleme shëndetësore.

Këtë javë, gjeneralmajori i Ukrainës Kyrylo Budanov u shfaq në TV për të pohuar para shikuesve se gjatësia dhe veshët e Putinit kanë ndryshuar në paraqitjet e fundit, raporton "The Sun".

Ai tha: ‘Pamja e veshëve, është e ndryshme… Dhe është si në rastin e një gjurmë gishti, fotografia e veshit të çdo personi është unike. Nuk mund të përsëritet’.

Budanov pretendoi më tej se trupi i dyfishtë i Putinit ‘kanë zakone të ndryshme, sjellje të ndryshme, ecje të ndryshme, ndonjëherë edhe lartësi të ndryshme nëse e shikoni nga afër’.

Budanov kishte pohuar më parë se Vladimir Putini “i dytë” mund të ishte në një samit të mbajtur në Teheran muajin e kaluar.

Ndërsa lideri rus dukej në diklet teksa zbriste nga shkallët e avionit të tij presidencial në Teheran, burimet ukrainase vunë në dukje se ai lëvizte jashtëzakonisht shpejt dhe ishte më vigjilent sesa në paraqitjet e mëparshme publike.

Presidenti rus dukej i animuar teksa përshëndeti të pranishmit, përpara se të hiqte xhaketën dhe të hipte në një limuzinë të blinduar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga