LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Liria do të mbizotërojë!”, Osmani për Vuçiç: Toger i Millosheviçit, do të zhbëjë gjithçka është arritur në Kosovë

30 Shtator 2023, 16:20, Kosova & Bota CNA
“Liria do të mbizotërojë!”, Osmani për
Vjosa Osmani dhe Aleksandër Vuçiç

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë një postim në rrjetet sociale ku shkruan se Vuçiq tani po përpiqet të zhbëjë gjithçka që ëshët ndërtuar në kosovë.

Por ajo shprehet e vendosur se do të punojnë me aleatët dhe nuk do të lejojnë që arritjet të zhbëhen.

“Mbi 2 dekada pasi Millosheviçi u shkatërrua, togeri i tij Vuçiç tani po përpiqet të zhbëjë gjithçka që kemi arritur së bashku me: paqen, lirinë dhe bashkëjetesën midis komuniteteve të ndryshme. Ne do të punojmë me aleatët tanë dhe nuk do të lejojmë që këto arritje të zhbëhen. Liria do të mbizotërojë!”, shkruan Osmani./ CNA

Lajmet e fundit nga