LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto prekëse e një qeni të humbur duke pritur kujdestarin e tij

9 Shtator 2023, 12:27, Kosova & Bota CNA

Foto prekëse e një qeni të humbur duke pritur kujdestarin e tij

Një foto mjaft prekëse e postuar në Facebook nga Klinika Veterinare Kapsiotis në Trikala po bën xhiron e internetit dhe tregon një qen të humbur të shtrirë pak para urës së Karavoporos. Kafsha i ka shpëtuar përmbytjeve në zonë dhe duket se është në pritje të kujdestarit të saj.

Situata është e dëshpëruar pothuajse në të gjithë zonën e prefekturës së Trikallës pas vërshimit të motit të keq Daniel. 

Dëme të mëdha u shkaktuan në shumë fshatra të prefekturës, si në Drosero, pak jashtë qytetit, ku uji arriti një lartësi deri në 1.5 metër, duke mbuluar rrugë, makina, madje edhe katet e para të shtëpive.

Në të njëjtën kohë, tonelata ujë kanë rënë në lumin Pinios dhe kanë shkaktuar përmbytje të të mbjellave.

Dhe në mes të gjithë kësaj, kafshë të panumërta janë zhdukur. Kafshët endacake kanë humbur strehimoret e tyre të zakonshme dhe kafshët e tjera po kërkojnë kujdestarët e tyre.

Lajmet e fundit nga