LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Papa Françesku bën “grushte” me Rocky-n

9 Shtator 2023, 12:04, Kosova & Bota CNA

VIDEO/ Papa Françesku bën “grushte” me Rocky-n

Papa Françesku me sa duket është një fans i madh i Sylvester Stallone . 

Ylli i "Rocky" vizitoi Vatikanin më 8 shtator dhe takoi Papën së bashku me gruan e tij, Jennifer, dhe tre vajzat e tij, Sophia, Sistine dhe Scarlet. 

Një video e takimit tregon se Stallone dhe Françesku hedhin shpejt disa grushta të rreme me njëri-tjetrin, ndërsa Papa i tha aktorit se ai është një fans i madh i karrierës së tij.

"Epo, faleminderit shumë që gjetët kohë nga dita juaj e ngarkuar," i tha Stallone Papës ndërsa e prezantoi atë me familjen e tij. “Ne e vlerësojmë shumë këtë.”

"Jam i nderuar," tha Papa për habinë e Stallone. "Ne jemi rritur me filmat tuaj."

"Epo edhe unë jam i nderuar," u përgjigj Stallone duke bërë me grushte. 

“Gati? Ne boksojmë.”

Papa vijoi shakanë dhe bëri dhe vetë me grushte, për tu argëtuar më shumë me Stallone.

Vizita e Stallone në Vatikan u bë përpara premierës botërore të dokumentarit të tij të ri Netflix në natën përmbyllëse të Festivalit të Filmit në Toronto më 16 shtator. Drejtuar nga Thom Zimny ??("Springsteen on Broadëay", "Elvis Presley: The Searcher"), dokumentari, i titulluar "Sly", cilësohet si një "vështrim intim dhe i papritur" në jetën e hershme të yllit të aksionit, si dhe një reflektim mbi karrierën e tij të dekadës.

"Sly" tregon fillimet e vrazhda të Stallone si një fëmijë i trazuar në qytetin e Nju Jorkut. Karriera e tij shpërtheu kur "Rocky", një rol që ai krijoi dhe duhej të luftonte për ta luajtur, e katapultoi atë në një nivel të ri fame. Netflix do të publikojë "Sly" në nëntor.

Lajmet e fundit nga