LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bujar Osmani shpall fitoren/ “Kemi marrë mbi 40 mijë vota”

24 Prill 2024, 22:16, Kosova & Bota CNA

Bujar Osmani shpall fitoren/ “Kemi marrë mbi 40 mijë vota”

Kandidati i Frontit Europian, Bujar Osmani ka shpallur fitoren në një konferencë për shtyp.

Osmani tha se Fronti Europian ka shënuar një fitore të thellë me mbi 40 mijë vota kundrejt rivalit të tij Arben Taravari.

Ai falenderoi votuesit, teksa fitoren e quajti si të përbashkët.

“Shpall fitoren e thellë me mbi 40 mijë vota. Kemi shënuar fitore në çdo komunë shqiptare, Jegunovcë, Haraçinë, Vrapçishtë, Studeniçanë, Likovë, Bogovinjë, Zhelinë, Gazi Babë, Bërvenicë, Dollnen, Resnjë, Strugë, Çashkë, Zelenikovë, Ohër dhe fitore në Tetovë, Saraj, Manastir, Çuçer Sandevë, Veles, Kërçovë, Karposh, fitore në Gostivar, Krushëvë, Kumanovë…në Çair, Qendër, Dibër gjithandej në Republikë, fitore e thellë e Frontit Evropian. Urime të gjithëve. Ju falemnderit nga thellësia e zemrës për besimin dhe kjo fitore është e përbashkët”, deklaroi Osmani./ CNA

Lajmet e fundit nga