LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktivistët e mjedisit bllokojnë rrugën, shoferët dalin nga makinat dhe i tërheqin zvarrë

17 Qershor 2022, 21:54, Kosova & Bota CNA
Aktivistët e mjedisit bllokojnë rrugën, shoferët dalin nga
Protesta për mbrojtjen e mjedisit në Romë

Në Romë disa qytetar kanë protestuar në mbrojtje të mjedisit. Për të ngritur shqetësimin e tyre, aktiviztët kanë gjetur si mënyrë proteste bllokimin e një autostrade në Romë.


Ky veprim duket se nuk ka gjetur mbështetjen e qytetarëve të tjerë, të cilët po kalonin në atë rrugë.


Disa shoferë të revoltuar nga bllokimi i rrugës, kanë dalë nga makinat e tyre dhe i kanë tërhequr zvarrë aktivistët duke i larguar nga rruga dhe duke iu prishur banderlat qe ata mbanin ne dore./ CNA.al 

Lajmet e fundit nga