LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet burri i ish-ministres së Ramës

16 Qershor 2022, 17:56, Kosova & Bota CNA
Arrestohet burri i ish-ministres së Ramës
Foto ilustruese

Policia ka arrestuar kryetarin e PSD-së, Dardan Molliqaj, në bazë të një urdhër arresti të Gjykatës themelore të Prishtinës.

Molliqaj është bashkëshorti i Besa Shahinaj, ish-ministrja e Arsimit në qeverinë ‘Rama 2’.

Dardan Molliqaj kryetar i Partisë Socialdemokrate (PSD) dhe i akuzuari tjetër Fatos Sahiti kanë munguar në seancën e së mërkurës, duke dështuar sërish të nisë gjykimi në rastin ku ata akuzohen për përleshjen fizike mes tyre dhe deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi, pas një debati televiziv më 2019.

Për këtë shkak ndaj Molliqajt dhe Sahitit, gjykata ka lëshuar urdhër-arrest.

Ai është arrestuar nga policë civilë, pasi përfundoi protesta e veteranëve të UÇK-së, ku ai, bashkë me anëtarë tjerë të PSD-së merrnin pjesë./CNA.al

Lajmet e fundit nga