LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përqafimi mes Zelenskyyt dhe Macron/ Çfarë u tha mes dy liderve ?!

16 Qershor 2022, 22:31, Kosova & Bota CNA
Përqafimi mes Zelenskyyt dhe Macron/ Çfarë u tha mes dy liderve
Përqafimi i Macron dhe Zelenskyy

Liderët francezë, gjermanë dhe italianë ditën e sotme vizituan Ukrainën dhe zhvilluan një takim me presidentin Zelenskyy.

Por një foto e Zelenskyyt me presidentin francez Emmanuel Macron ka bërë xhiron e medieve sociale.

Dy liderët shihen shumë afër me njëri-tjetrin dhe Macron me sa duket po i thotë diçka në vesh Zelesnkyyt.

Presidenti ukrainas ka pasur një marrëdhënie të tensionuar me secilin prej tre liderëve në muajt e fundit, duke i akuzuar ata se nuk kanë mbajtur një qëndrim mjaft të ashpër gjatë konfliktit me Rusinë.

Megjithatë, udhëtimi në Kiev u pa si një mundësi për të treguar unitet dhe mbështetje për Ukrainën./CNA.al

Lajmet e fundit nga