LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

11 të vrarë e 6 të plagosur në Malin e Zi/ Tri ditë zie për tragjedinë në Cetinje

12 Gusht 2022, 20:39, Kosova & Bota CNA
11 të vrarë e 6 të plagosur në Malin e Zi/ Tri ditë zie
Foto nga vendngjarja

Qeveria e Malit të Zi do të shpallë tri ditë zie për tragjedinë që u regjistrua në Cetinjë, ku humbën jetën 11 persona dhe u plagosën 6 të tjerë.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, me anë të një statusi në Tëitter.

“Qeveria e Malit të Zi sonte do të shpallë tri ditë zie për tragjedinë e madhe që ndodhi sot në Kryeqytetin e Cetinjës”, shkruan ai.

Në një reagim të mëparshëm, Abazoviç tha se kjo tragjedi nuk është parë më herët në Malin e Zi, ndërsa bëri thirrje që qytetarët të qëndrojnë pranë familjarëve të viktimave.

Ndërkohë, kujtojmë se nga të shtënat pas godinës së kryeministrisë, kanë mbetur të vrarë 11 persona, ndërsa gjashtë janë lënduar, mes tyre edhe një punonjës i policisë.

Sipas informacioneve, sulmuesi Vuk Boriloviç, 34 vjeç, ka hapur zjarr ndaj kalimtarëve në Medovina, pas një debati me familjen./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga