LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 30 maj-5 qershor 2022

29 Maj 2022, 10:48, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 30 maj-5 qershor 2022
Horoskop, foto ilustruese

PUNA

Dashi

Qielli i punës premton gjëra të mëdha. Nëse keni ndonjë problem ligjor, kërkoni ndihmën e një avokati kompetent.

Demi

Në punë ka një problem të vjetër për t'u zgjidhur. Dikush po përpiqet t'ju heqë qafe, por ju refuzoni të largoheni dhe jeni gati të rezistoni. Tregoni vlerën tuaj.

Binjakët

Në punë do të lindin përgjegjësi të reja të cilat pasi t'i pranoni, do t'ju japin shumë kënaqësi. Ju i doni sfidat dhe me Diellin në krah mund të rrezikoni.

Gaforrja

Në punë do të ketë pak informacion për të menaxhuar. Jo të gjitha do të jenë pozitive, ndaj bëni kujdes. Megjithatë, në fund gjithçka do të funksionojë, duke pasur parasysh kohën në dispozicion.

Luani

Lajme të mira ju presin në punë. Mos kini frikë nga asgjë, madje as nga ndryshimet.

Virgjëresha

Kujdes nga marrëdhëniet dhe polemikat me të lindurit në shenjën e Peshqve ose Binjakëve. Në punë, lajmet po vijnë, por kujdes nga e hëna dhe e marta: më mirë të jeni të përgatitur për atë që ju pret!

Peshorja

Jupiteri është në zonën tuaj, ndaj ka probleme dhe surpriza në punë. Ndiqni më shumë instinktet tuaja dhe mos e shtyni atë që mund të bëni sot për nesër.

Akrepi

Mundësi të mëdha në punë, dëgjoni instinktet tuaja. E hëna 30 dhe e marta 31 maj 2022 janë ditët më të mira për të punuar. Mund të filloni menjëherë përgatitjet për vjeshtën.

Shigjetari

Diçka e mrekullueshme do të lindë. Diçka e mirë do të lindë në punë. Shmangni problemet dhe filloni nga e para.

Bricjapi

Jeni të shqetësuar për punën, ku premtimet nuk janë mbajtur. Nga ana tjetër, nuk njihni kompromise.

Ujori

Të lindurit në shenjat e Peshores, Dashit dhe Shigjetarit kanë perspektiva të shkëlqyera. Në punë prisni më shumë fitime, pasi e meritoni!

Peshqit

Në punë ju presin mundësi të mira dhe projekte emocionuese. E hëna, 30 maj 2022 është një ditë jashtëzakonisht premtuese.

DASHURIA

Dashi

Tranziti i Venusit te Dashi ofron një kalim të shkëlqyer drejt dashurisë dhe kjo mund t'ju favorizojë. Ju presin shanse të shkëlqyera, ndryshime dhe përmirësime.

Demi

Sipas parashikimeve të horoskopit të javës së ardhshme, mund të ketë mundësi të lulëzojë një lidhje apo edhe një histori dashurie. Miqësia juaj mund të bëhet më e fortë dhe më kuptimplotë.

Binjakët

Ju preferoni histori të ndërlikuara dhe misterioze dashurie. Lëreni veten të lirë dhe bëni atë që ndieni. Gjërat nuk po shkojnë siç i keni planifikuar së fundmi, por ju përfshihuni dhe kujdesuni për to.

Gaforrja

Do të gjendeni në vështirësi pasi keni disa pasiguri për të kapërcyer, në mënyrë që të qëndroni me këmbë në tokë. Mos nxitoni në dashuri. Mos u bëni pesimist nëse diçka nuk shkon. Mund të jeni pak në ankth, sidomos të mërkurën, 1 qershor 2022.

Luani

Keni një shtrirje planetare pozitive në favorin tuaj, Venusi është në anën tuaj dhe Jupiteri është gjithashtu në një pozicion të favorshëm. Edhe nëse vendosni të shkoni vetëm në një udhëtim, sërish do të përfitoni nga prania e Jupiterit. Nëse kohët e fundit jeni zhgënjyer në dashuri, rifitoni besimin në emocionet tuaja.

Virgjëresha

Mund të ketë një rikthim spektakolar. Nga ana tjetër, duhet të jeni gjithmonë të kujdesshëm. Marrëdhëniet me persona që i përkasin shenjës së Akrepit dhe Demit do të jenë të shkëlqyera.

Peshorja

Kjo javë ju kujton se problemet dhe debatet janë pjesë e dashurisë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u zemëroni shumë nëse diçka nuk ju shkon. Jeta është plot me surpriza, ndaj mos u ndjeni keq nëse diçka nuk shkon.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox për javën e ardhshme ka disa dyshime në dashuri dhe marrëdhëniet duhet të rivlerësohen. Diçka do të shkojë keq, veçanërisht të dielën e 5 qershorit 2022. Ruani qetësinë dhe do të shihni që gjithçka do të përmirësohet.

Shigjetari

Paolo Fox në horoskopin e tij për javën e ardhshme parashikon që Venusi dhe Jupiteri do të jenë të dy në anën tuaj. A jeni i kënaqur? Do të shihni që gjërat do të shkojnë mirë nëse e lini veten. Është gjithmonë një ide e mirë për të bërë zgjedhjen e duhur.

Bricjapi

Sipas horoskopit për javën e ardhshme do të ketë diçka që do t’iu shqetësojë. Jeni të dashuruar dhe gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi. Jeni me personin e gabuar ose marrëdhënia juaj është e pakënaqshme. Ju dëshironi të shpreheni, por mundësitë për dialog janë të pakta për shkak të ngarkesës dhe angazhimeve të shumta.

Ujori

Sipas horoskopit të javës së Paolo Fox në dashuri, jeni dyshues dhe jo gjithçka po shkon sipas planit. Ju nuk jeni të kënaqur me marrëdhënien tuaj: jeni duke kërkuar për një person frymëzues, që është më shumë i ngjashëm me ju.

Peshqit

Horoskopi i Paolo Fox javën e ardhshme parashikon se do të keni kënaqësi të madhe nga Hëna në fillim të javës, pasi ajo do të jetë në përputhje të shkëlqyer me dashurinë. Është gjithashtu e favorshme për lidhjen tuaj.

FINANCAT

Dashi

Kur punoni me dokumente, sidomos nëse ato kanë disa parametra financiarë, tregohuni shumë të kujdesshëm dhe mos lejoni që puna juaj të mbingarkohet. Disa nga ngjarjet e rëndësishme të javës do të lidhen me paratë, marrjen apo dhënien e tyre për qëllime të ndryshme. Janë të mundshme takime dhe biseda në lidhje me çështjet e parave mes të afërmve, miqve apo partnerëve të biznesit.

Demi

Këtë javë do të keni kontakte me persona që nuk i njihni, por me të cilët do t'ju duhet të zgjidhni çështje materiale apo financiare. Ata mund të jenë përfaqësues të një takse, qeverie, bankare ose institucioni tjetër.

Binjakët

Këtë javë mund të prisni një zhvillim të mirë të çështjeve tuaja të parave ose sukses në lidhje me paratë. Do të keni të ardhura më të mira ose do të keni mundësi për punë shtesë.

Gaforrja

Do të fokusoheni kryesisht në stabilitetin e tyre financiar, duke siguruar burime të mjaftueshme në buxhetin e familjes, duke kryer pagesa të ndryshme e jo vetëm.

Luani

Do të prisni të merrin para, biseda parash ose mundësi për të rritur të ardhurat tuaja bazë. Ka shumë mundësi që ju të mos e keni gjykuar saktë situatën specifike.

Virgjëresha

Pritjet tuaja për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare këtë javë mund të jenë joreale, duke ju mashtruar që të bëni shpenzime paraprakisht dhe kjo të shkaktojë vështirësi më vonë. Jini veçanërisht praktik dhe kursimtar gjatë këtyre shtatë ditëve. Disa oferta ose situata të reja që lidhen me paratë mund t'ju vënë në disavantazh ose t'ju zhgënjejnë.

Peshorja

Edhe nga ana financiare java do të jetë e favorshme për ju, por mundohuni të qëndroni realistë në pritshmëritë tuaja. Shmangni lojërat e fatit dhe kërkimin për fitime të lehta, kjo nuk është tipike për ju!

Akrepi

Do t'u kushtoni më shumë vëmendje çështjeve të parave, të ardhurave që do të merrni këtë javë apo që do të prisni në muajin e ri. Për disa prej jush, riorganizimi i shpenzimeve familjare ose kërkimi i burimeve të reja të të ardhurave është i pashmangshëm. Nuk përjashtohen angazhimet në lidhje me kontrata apo marrëveshje që do të jenë të rëndësishme për çështjet tuaja financiare.

Shigjetari

Gjatë javës do të keni biseda të rëndësishme lidhur me pagesën apo dokumentin financiar, me shpenzimet që duhet të bëni këtë apo javën e ardhshme.

Bricjapi

Këtë javë mund ta shfrytëzoni për veprime që lidhen me dokumentet financiare, zgjidhjen e marrëdhënieve kontraktuale me individë apo institucione. Shumë prej jush do të gëzohen për të ardhurat e papritura, shtesë në buxhetin e familjes.

Ujori

Gjatë kësaj jave do të keni edhe disa përgjegjësi lidhur me dokumentet, pagesat apo marrëveshjet financiare. Në vetvete, java do të jetë një hap përpara në zbatimin e planeve të rëndësishme për ju, duke arritur një stabilitet më të mirë në jetën tuaj personale apo profesionale.

Peshqit

Gjatë kësaj jave do të keni një kohë të favorshme për veprime që lidhen me interesa materiale apo pasurore.

Lajmet e fundit nga