LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Financat/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ‘xhepat’ tuaj

29 Maj 2022, 10:16, Horoskopi CNA
Financat/ Çfarë kanë parashikuar yjet për
Horoskop

Dashi

Kur punoni me dokumente, sidomos nëse ato kanë disa parametra financiarë, tregohuni shumë të kujdesshëm dhe mos lejoni që puna juaj të mbingarkohet. Disa nga ngjarjet e rëndësishme të javës do të lidhen me paratë, marrjen apo dhënien e tyre për qëllime të ndryshme. Janë të mundshme takime dhe biseda në lidhje me çështjet e parave mes të afërmve, miqve apo partnerëve të biznesit.

Demi

Këtë javë do të keni kontakte me persona që nuk i njihni, por me të cilët do t'ju duhet të zgjidhni çështje materiale apo financiare. Ata mund të jenë përfaqësues të një takse, qeverie, bankare ose institucioni tjetër.

Binjakët

Këtë javë mund të prisni një zhvillim të mirë të çështjeve tuaja të parave ose sukses në lidhje me paratë. Do të keni të ardhura më të mira ose do të keni mundësi për punë shtesë.

Gaforrja

Do të fokusoheni kryesisht në stabilitetin e tyre financiar, duke siguruar burime të mjaftueshme në buxhetin e familjes, duke kryer pagesa të ndryshme e jo vetëm.

Luani

Do të prisni të merrin para, biseda parash ose mundësi për të rritur të ardhurat tuaja bazë. Ka shumë mundësi që ju të mos e keni gjykuar saktë situatën specifike.

Virgjëresha

Pritjet tuaja për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare këtë javë mund të jenë joreale, duke ju mashtruar që të bëni shpenzime paraprakisht dhe kjo të shkaktojë vështirësi më vonë. Jini veçanërisht praktik dhe kursimtar gjatë këtyre shtatë ditëve. Disa oferta ose situata të reja që lidhen me paratë mund t'ju vënë në disavantazh ose t'ju zhgënjejnë.

Peshorja

Edhe nga ana financiare java do të jetë e favorshme për ju, por mundohuni të qëndroni realistë në pritshmëritë tuaja. Shmangni lojërat e fatit dhe kërkimin për fitime të lehta, kjo nuk është tipike për ju!

Akrepi

Do t'u kushtoni më shumë vëmendje çështjeve të parave, të ardhurave që do të merrni këtë javë apo që do të prisni në muajin e ri. Për disa prej jush, riorganizimi i shpenzimeve familjare ose kërkimi i burimeve të reja të të ardhurave është i pashmangshëm. Nuk përjashtohen angazhimet në lidhje me kontrata apo marrëveshje që do të jenë të rëndësishme për çështjet tuaja financiare.

Shigjetari

Gjatë javës do të keni biseda të rëndësishme lidhur me pagesën apo dokumentin financiar, me shpenzimet që duhet të bëni këtë apo javën e ardhshme.

Bricjapi

Këtë javë mund ta shfrytëzoni për veprime që lidhen me dokumentet financiare, zgjidhjen e marrëdhënieve kontraktuale me individë apo institucione. Shumë prej jush do të gëzohen për të ardhurat e papritura, shtesë në buxhetin e familjes.

Ujori

Gjatë kësaj jave do të keni edhe disa përgjegjësi lidhur me dokumentet, pagesat apo marrëveshjet financiare. Në vetvete, java do të jetë një hap përpara në zbatimin e planeve të rëndësishme për ju, duke arritur një stabilitet më të mirë në jetën tuaj personale apo profesionale.

Peshqit

Gjatë kësaj jave do të keni një kohë të favorshme për veprime që lidhen me interesa materiale apo pasurore.

Lajmet e fundit nga