LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi javor për punën/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

22 Maj 2022, 07:20, Horoskopi CNA

Fillimisht do të keni disa probleme burokratike. Diçka jashtëzakonisht e mërzitshme do të shfaqet në aktivitetet tuaja për t’i ngadalësuar ato ose për t’i nënçmuar ato. Të gjitha këto do t’ju duhet t’i përballoni me vendosmëri.

Do të duhet të jeni pak më të kujdesshëm këtë javë, veçanërisht për fjalët që do të përdorni me kolegët. Ata në fakt mund të kenë inat për disa shprehje jo të këndshme që përdorni ndaj tyre.

Nëse nuk jeni veçanërisht të tërhequr nga investimet e lehta, këtë javë mund të vlerësoni me kujdes disa marrëveshje të mira, por pa u hedhur menjëherë me kokë, sepse mund t’ju rezultojë e kundërta.

Këtë javë do t’ju duhet t’u tregoni njerëzve që punojnë me ose për ju se nuk jeni ndryshe, se nuk duhet t’ju nënvlerësojnë dhe se edhe nëse flisni pak, keni diçka interesante për të thënë.

Ka nga ata që duan të marrin kontrollin rreth jush. Do ta dëshironit edhe ju, por duhet të vlerësoni aftësitë tuaja dhe të të tjerëve. Ju duhet të jeni objektiv dhe të shprehni ankesat dhe mendimet tuaja për këtë çështje.

Këtë javë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje faktorit të shpenzimeve, sepse kjo mund të ndikojë ndjeshëm në lehtësinë e rezultateve që do të merrni. Vetëkuptohet se suksesi është edhe ekonomik.

Ju dëshironi fort të arrini një rezultat, por është ende herët për të folur për të, ju duhet të përballeni ende me një pjesë të rëndësishme të sfidës suaj, kështu që projektimi i tepërt në të ardhmen që keni imagjinuar mund t?iu mashtrojë.

Nëse vërtet dëshironi të tregoni  vullnetin dhe aftësitë tuaja, nuk duhet të mendoni dy herë për të përshpejtuar çdo hap që ju çon në vijën e finishit!

Dikush këtë javë mund t’ju ndihmojë të merrni vendime që nuk do t’i kishit marrë kurrë dhe që ndoshta do të jetë në gjendje të vërë në dyshim një sistem të tërë që nuk funksionon.

Edhe situatat më të ndërlikuara kanë nevojë për një qasje shumë më lineare dhe më të qetë, në mënyrë që të mos ju duhet domosdoshmërisht t’i drejtoheni ankthit dhe stresit që kufizon të gjitha aftësitë njohëse.

Kjo do të jetë java e duhur për të zbatuar projektet tuaja më të çmendura, ato më të rrezikshmet, më shumëngjyrëshe, ambicioze. Thjesht duhet të besoni në veten tuaj dhe të shkoni direkt te qëllimi.

Nëse dëshironi të përmirësoni cilësinë e punës suaj dhe mjedisin e punës në përgjithësi, do t’ju duhet të bëni diçka për këtë. Ndryshoni zakonet ose ndryshoni disa plane./ CNA.al

Lajmet e fundit nga