LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Financat/ Si do të jetë java e ardhshme për xhepat tuaj

15 Maj 2022, 09:06, Horoskopi CNA
Financat/ Si do të jetë java e ardhshme për xhepat tuaj

Këtë javë do të mund të flisni më qetë për plane të rëndësishme familjare të natyrës materiale apo pasurore. Tregohuni shumë të kujdesshëm me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj me ta është profesionale apo e biznesit.

Kjo është një javë me detyra dhe vendime serioze që lidhen me paratë dhe çështjet tuaja financiare në përgjithësi.

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mund të paraqiteni me sukses në punë, të konsolidoni pozicionin që keni arritur tashmë ose të pranoni detyra dhe angazhime të reja. Kjo do të sjellë një situatë të mirë financiare për javën.

Kjo do të jetë një javë e favorshme për shlyerjen e dokumenteve të pronësisë, transferimin apo blerjen e pronave dhe veprime të tjera të ngjashme. Ata që do të angazhohen në shitjen e disa gjërave apo pronave këtë javë do të mund të shpresojnë për të ardhura më të mira.

Në përgjithësi, kjo javë do të jetë mjaft shpërthyese dhe stresuese për ju, por në këtë mënyrë do të arrini rezultate dhe suksese të rëndësishme, që do të ndikojnë në gjendjen tuaj ekonomike.

Gjatë javës 16-22 maj, vëmendja juaj do të tërhiqet nga detyrime të ndryshme që lidhen me dokumentet financiare apo pagesat. Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, por shmangni arrogancën.

Gjatë kësaj jave, merrni parasysh aftësitë tuaja reale, si në aspektin financiar ashtu edhe në atë emocional. Mos bëni premtime dhe mos u angazhoni për gjëra që janë të vështira për t’u realizuar.

Në aspektin financiar do të angazhoheni për të shlyer një dokument, kontratë ose do të gëzoni të ardhura në para. Kjo do të jetë një javë e favorshme për aktivitetet financiare dhe bankare.

Marrëdhëniet tuaja financiare do të jenë shumë delikate dhe mund të ketë paqëndrueshmëri në paratë që keni. Disa kosto të papritura ose më të larta do të jenë pothuajse të pamundura për t’u realizuar nëse nuk merrni ndihmë.

Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të arrini një marrëveshje për pagë më të mirë, një ujdi ose për të rritur shitjet tuaja. Nuk përjashtohet një propozim për një punë të re ose shtesë (sidomos nëse jeni në kërkim të një të tille).

Mund të prisni zhvillimin e punëve të tyre që lidhen kryesisht me paratë, si p.sh.: marrja e rrogës, marrja e një aktiviteti nga i cili prisni të merrni disa të ardhura dhe të tjera. Çështjet tuaja financiare do t’i shikoni shumë më seriozisht dhe me qëllim, pasi stabiliteti në këtë drejtim do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë kësaj periudhe kohore.

Në aspektin financiar ka disa momente të rëndësishme apo interesante që do të japin më shumë qartësi për situatën financiare në familjen tuaj në muajt në vijim.

Gjatë kësaj jave do të keni mundësi për të ardhura më të mira ose për planifikim më të mirë (praktik) të shpenzimeve tuaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga