LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

6 shenjat më egocentrike të horoskopit

19 Maj 2022, 17:09, Horoskopi CNA

Shpeshherë mund të keni hasur persona që duan që vëmendja të jetë e përqendruar rreth tyre, duke harruar njerëzit që kanë përreth. Mburren vazhdimisht se sa të suksesshëm janë dhe refuzojnë të dëgjojnë këdo tjetër që flet, përveç nëse janë vetë ata.

Me pak fjalë, mund të jetë sfiduese të jesh pranë tyre. Megjithatë, nëse po pyesni veten pse disa njerëz janë pak më egocentrikë se të tjerët. Për t?i dhënë përgjigje disa prej pyetjeve tuaja, astrologët kanë bërë një listim të gjashtë shenjave më egocentrike të zodiakut, nga ata më pak deri te të fiksuarat plotësisht me veten.

Binjakët kanë një motiv të fshehtë egoist kur përhapin informacione për të tjerët.

“Binjakët nuk janë në thelb të përqendruar te vetja, ata janë më të interesuar për atë që po ndodh rreth tyre. Por kjo mund të japë një ndjenjë të rëndësisë dhe cektësisë së vetes që i bën të tjerët të ndihen jo rehat”, thotë astrologu dhe lexuesi i tarotit Ryan Marquardt.

Nëse Binjakët nuk janë të kujdesshëm për mënyrën se si e nxjerrin informacionin nga njerëzit e tjerë, ata do ta thonë atë në mënyra jo të mira dhe të tjerët do të ndihen të tradhtuar dhe do të humbasin besimin tek ata.

Nëse njihni një Dem, duhet ta dini se ata nuk do t’ju dëgjojnë. Ata janë shenjat më kokëforta dhe më luftarake të zodiakut.

“Si rezultat, ata mund të bëhen jashtëzakonisht materialistë, të pangopur dhe, natyrisht, të përqendruar tek vetja,” thotë lexuesja psikike dhe shëruesja shpirtërore Emily Neëman.

Sipas saj, Demët janë empatikë, por posesivë dhe veprimet e tyre egoiste përkeqësojnë egoizmin e tyre.

Bota rrotullohet rreth Shigjetarit, ose kështu mendojnë ata. Sipas Marquardt, ata kanë një energji “që vjen dhe shkon”, të cilën njerëzit përpiqen ta përballojnë.

?Është vërtet e lehtë të mendosh se Shigjetari është i zhytur në vetvete, por në të vërtetë është thjesht se nevoja e tyre për liri i shtyn ata të vazhdojnë të lëvizin në jetë?, shpjegon ai.

“Nuk është se nuk u intereson për të tjerët, ata thjesht duan të vazhdojnë të eksplorojnë jetën”, vijoi astrologu. Me pak fjalë, do t’ju duhet të merreni me ta, ose përndryshe ata do ta vazhdojnë rrugën pa ju, pasi udhëtimi i tyre është më i rëndësishmi.

Egoja e Akrepëve është jashtëzakonisht e vlefshme për ta, dhe ata janë natyrshëm egoistë dhe mashtrues.

Astrologët thonë se njerëzit e kësaj shenje nuk do të donin të rrethoheshin nga njerëz më inteligjentë se ta. Kur takojnë dikë më të mençur se ata, bëhen manipulues dhe jo të zemëruar apo të nxituar. Kujdes! Akrepët nuk do të lejojnë askënd të sabotojë qëllimet e tyre.

Si shenja e parë e zodiakut, Dashi është lideri i lindur në natyrë, duke hapur një rrugë për të gjitha shenjat e tjera.

“Por kjo nuk do të thotë se mund të marrin më të mirën prej tyre dhe të lënë Dashin të dëshirojë adhurim nga të tjerët thjesht për ekzistencën,” shprehet Marquardt. Ata duhet të ndihen të plotësuar me veten për të shmangur këtë. Përndryshe, astrologu shpjegon se egoja e tyre do të kërkojë vëmendje nga të gjithë të tjerët. Sipas tij, kjo është arsyeja pse ata refuzojnë të tjerët dhe zhyten në vetvete.

Astrologët thonë askush nuk është më i rëndësishëm se vetja e tyre. Dashët nuk mund ta vendosin veten në vendin e të tjerëve për të kuptuar se si vendimi i tyre ndikon tek ata.

Luani drejtohet nga dielli, i cili përfaqëson egon, kështu që natyrshëm ata zënë vendin e parë.

“Luani është jashtëzakonisht i përshtatur me dëshirat dhe nevojat e tij. Në rastin më të keq, kjo mund të shfaqet në një mënyrë narcisiste, duke luajtur në stereotipin që Luanët kanë për të qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Në fund të fundit, nëse Luanët nxjerrin shumë në pah egon e tyre, ata do të zmbrapsin njerëzit e tjerë. Luanët duhet të shkëlqejnë “pa mundim, jo ??me forcë”, thotë Marquardt./ CNA.al

Lajmet e fundit nga