LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

6 shenjat më të këqija të zodiakut/ Astrologët rendisin arsyet që shkaktojnë urrejtje

17 Maj 2022, 18:30, Horoskopi CNA
6 shenjat më të këqija të zodiakut/ Astrologët rendisin

Disa njerëz janë thjesht të këqij. Ndoshta ata janë gjithmonë duke folur keq për njerëzit ose duke i trajtuar ata me përbuzje. Nëse keni parë ndonjëherë një koleg, mik ose anëtar të familjes dhe keni pyetur veten se nga vjen sjellja e tyre e keqe, astrologjia mund të jetë në gjendje të japë disa përgjigje. Astrologët kanë renditur gjashtë shenjat më të këqija, nga ata të pakëndshmet deri te të papëlqyeshmet.

Binjakët njihen si të dyanshëm. Njëra anë është miqësore dhe e shoqërueshme, ndërsa ndonjëherë mund të jenë mjaft intensivë. Binjakët zakonisht janë mjaft të dashur, por duhet të jeni të kujdesshëm nëse ata zemërohen. Astrologët thonë se për shkak të aftësisë së tyre verbale, ata mund të jenë mjaft të ashpër dhe lëndues me fjalët e tyre. Por mos u shqetësoni: Përpara se ta kuptoni, ata do të kthehen në veten e tyre të zakonshme.

Gaforrja është e ndërlikuar. Kjo shenjë emocionale di të mbajë mëri dhe nëse mendojnë se i keni bërë keq, duhet të keni kujdes. Astrologët paralajmërojnë se ashtu si emri i tyre, Gaforret ndonjëherë mund të godasin njerëzit kur ata ndihen të rrezikuar. Kur janë të zemëruar ose të trishtuar, ata do të vendosin mure, ndërsa në rastin e tyre më të keq mund të bëjnë sulme ekstreme, por rrallëherë e tregojnë veten e tyre haptazi.  Nëse ju do t?i përmendni Gaforreve sjelljen e tyre të keqe, ata ndoshta nuk do ta pranojnë, do të tërhiqen.

Ujorët mund të duken mjaft të largët sepse janë të humbur në mendime, gjë që mund t’i bëjë ata të duken të neveritshëm ndonjëherë. Sipas astrologëve, kjo shenjë e mprehtë mund të duket e pakëndshme për shkak të prirjes së tyre të shkëputur nga njerëzit, veçanërisht sepse ato shpesh mund të jenë të ftohtë me ndikimin që veprimet e tyre kanë tek të tjerët. Nëse një Ujor duket i keq, ata thjesht mund të kenë vështirësi të kuptojnë të tjerët.

Virgjëreshat janë perfeksionistë analitikë dhe shpesh mund të përdorin analizat e tyre për të gjykuar veten dhe të tjerët. Kjo anë e errët mund t’i bëjë ata të jenë madje më të ashpër ndaj të tjerëve, veçanërisht si një projeksion i urrejtjes së tyre për veten. Astrologët paralajmërojnë që të kujdeseni për një Virgjëreshë të hidhëruar, e cila mund të jetë jashtëzakonisht e fortë. Por pas sjelljes së tyre të keqe, astrologët shpjegojnë se ata ndjejnë shumë faj dhe keqardhje që mund të thellojnë gropën e urrejtjes ndaj vetvetes dhe kështu të vazhdojnë një rreth dëshpërimi dhe dhimbjeje të pazgjidhur.

Astrologia Alice Alta, thotë për shkak se Virgjëreshat “kanë një sy të mprehtë për papërsosmërinë, ata mund t’i kritikojnë njerëzit 24/7”. Por qëllimet e tyre janë në fund të fundit të mira, ata duan t’i bëjnë njerëzit e tjerë më të mirë duke ia vënë në dukje këto probleme.

Dashi mund të jetë brutal, lëndues dhe shumë i keq. Por nëse e gjeni veten duke luftuar me një Dash, dijeni se kjo nuk do të zgjasë shumë dhe ata ndoshta do të ndihen të penduar pas shpërthimit të tyre. Astrologët thonë se Dashi është më pak i prirur se shenjat e tjera për të mbajtur inat. Pra, mos u habitni nëse ata ju flasin shpejt pas një grindjeje serioze.

Akrepat njihen për natyrën e tyre të egër ndonjëherë. Për shkak të personalitetit të tyre të frikshëm, Akrepat shpesh keqkuptohen padrejtësisht, pasi ata gjithashtu përdorin fuqinë e tyre të perceptimit për të identifikuar problemet në nivelin rrënjësor.

Astrologia Alta deklaron se ?Akrepi ndihet si një luftëtar kundër së keqes, qëllimi i të cilit është ta eliminojë atë?. Pra, nëse ata e perceptojnë dikë si të keq, ata do ta sulmojnë shpejt dhe ” kritikojnë me guxim të metat e të tjerëve”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga