LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i muajit Qershor, sipas Paolo Fox/ Suprizat në dashuri, punë dhe financa

31 Maj 2022, 11:09, Horoskopi CNA
Horoskopi i muajit Qershor, sipas Paolo Fox/ Suprizat në dashuri, punë
Astrologu, Paolo Fox

Dashi

Mos e krahasoni jetën tuaj me atë të të tjerëve. Ju duhet të zgjidhni rrugën dhe vendimet tuaja, sepse nëse vendosni vetëm me kokën tuaj, mund të hartoni fatin tuaj dhe të ndryshoni shumë situata të ndërlikuara. Mos humbisni kohë duke debatuar me një partner apo koleg, sepse  sado të përpiqeni, nuk do të arrini t'i bëni ata të ndryshojnë mendje. Planifikoni atë që duhet të bëni dhe shkoni në punë.

Demi

Në fushën sentimentale apo emocionale do të keni njërën apo tjetrën pengesë, pasi në çift mund të lindin disa vështirësi në çështjet e bashkëjetesës në të cilat ata arrijnë të bien dakord. Përkulja e kokës nuk zgjidh kurrë asgjë, për të cilën duhet të jeni të qartë. Do të keni një lehtësi të madhe në  marrjen e kredive apo financimeve . Do të ndiheni të prirur për të shpenzuar, gjë që nuk është e këshillueshme edhe kur mund ta përballoni. Kur bëhet fjalë për argëtimin, duhet të frenoni edhe tendencën tuaj për teprim.

Binjakët

Ambiciet dhe dëshirat tuaja do i keni shumë të qarta sot, për diçka që lexoni apo shihni në internet që do t'ju bëjë të ndryshoni disa skenarë. Mund të filloni të instaloni themelin e një projekti që do t'ju japë rezultate të mira në të ardhmen. Mos u konfliktoni me kolegë , pasi mund të krijojë tension të panevojshëm. Shmangni tendencën tuaj impulsive të blerjeve, pa marrë parasysh sa përpjekje kërkon. Sinqeriteti do të jetë i dukshëm në marrëdhënien tuaj romantike.

Gaforrja

Nuk do të jetë një ditë kur shqetësoheni për gjëra të mëdha, duhet të merrni kohën tuaj për të pushuar dhe për t'u kujdesur pak më shumë për veten pa menduar për problemet. Çlirohuni nga mendimet. Zhvillimi i punës suaj do t'ju bëjë të  këmbëngulni në idenë tuaj  dhe rezultatet nuk do të vonojnë të vijnë. Një problem familjar tregon aspekte të reja, të cilat duhen trajtuar.

Luani

Do të jetë një muaj i bukur për të buzëqeshur dhe për të çliruar tensionin. Do ju duhet të shumëfishoheni në punë nëse doni  të arrini objektivat tuaja . Mundohuni të mos jeni të ashpër me një person të dashur, edhe kur ka diçka në sjelljen tuaj që ju acaron. Kontrolloni shpenzimet tuaja.

Virgjëresha

Mos u fiksoni pas problemeve fizike ose sëmundjeve nga të cilat nuk vuani. Mundohuni të mendoni për diçka tjetër. Ecuria e  punëve tuaja profesionale do jetë e favorshme , por do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje detajeve të vogla.

Peshorja

Tashmë e dini se paratë nuk janë gjithçka, ndaj shqyrtoni më shumë aspektet e tjera dhe më pas vendosni. Nëse jeni në krye të një biznesi ose operacioni, këto ditë mund të zbuloni se llogaritë tuaja janë pak jashtë kontrollit. Vendosni numrat në rregull dhe mbi të gjitha shikoni shpenzimet dhe ato blerje impulse që bëni zakonisht. Aty keni një person me shumë përvojë, kërkoni këshilla dhe ndiqeni. Në dashuri mund të përjetoni momente dyshimi për të ardhmen e një lidhjeje që keni nisur relativisht kohët e fundit. Tani do të kuptoni se ai lodhet shumë shpejt nga gjithçka dhe mund të keni filluar të mendoni se edhe ai së shpejti do të lodhet nga ju. Frika juaj është e pabazë. Ai ju do dhe lidhja juaj është më e fortë nga sa mendoni. Së bashku mund të kapërceni të gjitha vështirësitë. Mbajini larg këto fantazma.

Akrepi

Ky muaj do t'ju ndihmojë të kapërceni një situatë të fundit që ka shkaktuar një ndryshim dramatik në gjendjen tuaj emocionale. Këto ditë do të mund të shihni se nuk duhet ta merrni si ndëshkim, por si diçka të nevojshme për të përmirësuar veten. Ju do të jeni në gjendje ta vlerësoni atë në një mënyrë shumë më pozitive. Në vendin e punës, nëse keni pritur për një lajm që gjithçka dukej se do të vinte menjëherë, do ta kuptoni se nuk ka gjasa. Eprorët tuaj vlerësojnë punën tuaj të shkëlqyer dhe efikasitetin tuaj. Ata nuk duan të ndahen me ju. Është koha për të rimarrë gjërat që mendoni se janë të drejta. Dhe nëse nuk doni të vazhdoni në këtë pozicion, kërkoni diku tjetër, por absolutisht shmangni që t'i tregoni askujt. Në dashuri, nëse vëreni një distancë të caktuar, ndoshta është faji juaj.

Shigjetari

Ky muaj do të rrisë moralin tuaj dhe do të jeni në humor të mirë, pasi shpresoni të mblidhni një shumë nga një çështje ligjore që keni në pritje. Mund të jetë një shpërblim ose ndoshta një trashëgimi. Kjo do të ndodhë shumë shpejt dhe jeni të emocionuar sepse këto para janë tashmë të destinuara për ju. Mos filloni të shpenzoni herët pasi mund të nxjerrë jashtë ekuilibrin ekonominë tuaj. Do të paguheni, por jo në afat të shkurtër. Në dashuri, nëse i keni kërkuar me këmbëngulje disa gjëra partnerit, ai do t'ju bëjë të ditur këto ditë se nuk mendon njësoj dhe se po lodhet. Nëse lind një debat, kontrolloni veten. Në fund të fundit, burimi i problemit është tek ju dhe  nëse analizoni kërkesat tuaja do të kuptoni se ato janë paksa absurde. Mund të jeni të tensionuar për disa ditë, por drejt fundjavës ka të ngjarë të ketë një pajtim dhe do të jetë diçka për të shkruar në shtëpi.

Bricjapi

Tani do të filloni të shihni rezultatet e përpjekjeve tuaja. Rrethanat do jenë shumë të favorshme për ju këtë muaj. E vetmja gjë që duhet të kontrolloni është temperamenti juaj, i cili ndonjëherë është shumë impulsiv. Para se të veproni, rishikoni, mos u hidhni në fillim. Këto ditë mund të merrni edhe paratë që keni pritur. Rregulloni fillimisht pagesat në pritje dhe më pas menaxhoni mirë pjesën tjetër për të mos u futur në telashe. Nga ana romantike, nëse po kalonit një krizë në marrëdhënien tuaj, këtë javë do të arrini ta kapërceni atë. Dhe nëse jeni një nga Bricjapët që kanë një zemër të lirë,  tani po hyni në një periudhë rritjeje shpirtërore  që do t'ju çojë të keni marrëdhënie shumë të lumtura në të ardhmen.

Ujori

Ju duhet të mbroni shumë veten nga njerëzit manipulues,  sepse edhe nëse jeni gati të zbuloni se kur duan të luajnë me ju, ka njerëz shumë të aftë që  mund t'ju bëjnë lehtësisht të bini në grackë. Në vendin e punës keni disa fërkime dhe këtë javë një nga kolegët tuaj mund të përpiqet t'ju gjejë rrugën për të nisur një diskutim. Qëllimi i tij është që ju të humbni durimin dhe t'i bëni eprorët tuaj të besojnë se keni një temperament të keq dhe se hidheni në rastin më të parë. Mos iu përgjigjni këtyre talljeve dhe ruani qetësinë. Dhe ky nuk do të jetë i vetmi person që do të kalojë rrugën tuaj me qëllime të fshehta. Edhe në mjedisin tuaj shoqëror, dikush mund t'ju ofrojë një biznes ose një partneritet që nuk ka të ardhme dhe ata e dinë këtë. Thuaj jo sepse do të humbasësh para. Nga aspekti sentimental, këto ditë mund të dyshoni në ndjenjat e partnerit, sepse rastësisht do të dëgjoni disa nga fjalët e tij drejtuar një personi tjetër që ju bëjnë të dyshoni.

Peshqit

Mos u tërhiqni nga negativiteti  pasi ju bën të hezitoni dhe kjo mund t'ju ndikojë në shumë mënyra, veçanërisht në punë. Është e vërtetë që gjërat nuk kanë ecur mirë kohët e fundit, por  kjo nuk është arsye e mjaftueshme për të mos parë mundësitë tuaja në të ardhmen. Së shpejti gjithçka do të fillojë të përmirësohet papritur. Në punë po ndodhin ndryshime që do të jenë shumë të dobishme në planin afatgjatë, edhe nëse nuk i vlerësoni në atë mënyrë tani për shkak të humorit tuaj. Në fushën sentimentale, ndoshta këto ditë ka një person me të cilin do të dëshironit të provonit diçka nëse nuk do të kishit partner. Do t'ju zgjojë dëshirën për liri, por mbani mend se përpara se të filloni një lidhje, duhet t'i jepni fund një tjetër. Njëkohësisht nuk këshillohet kurrë. Me personin që ndan jetën tuaj  , ajo që ndodh mund të mos jetë mungesë dashurie, por mungesë komunikimi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga