LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mirel Mërtiri's connection with the incinerator company is proven / CNA.al publishes the second document

2022-06-15 12:14:00, Denoncim CNA

Mirel Mërtiri's connection with the incinerator company is proven /

A few days ago, CNA.al published an exclusive document, which showed the connection of Mirel Mërtiri with the company which stands at the top of the incinerator concession pyramid in Albania.

As seen in the document below, Mirel Mërtiri is a negotiator in Zimbabwe, on behalf of the company Geogenix, which is actually the company Integreted Energy BV, which has received the concession of the incinerator in Tirana.

Mirel Mërtiri's connection with the incinerator company is proven /

Ndërkohë, CNA.al sjell sot dokumentin e dytë, që tregon lidhjen direkte të Mirel Mërtirit me kompaninë e incenerartorëve.

Dokumenti më poshtë, i cili mban datën 29/ 04/ 2019, drejtuar autoriteteve në Irak, Mirel Mërtiri firmos në emër të kompanisë Integreted Energy B.V.

CNA.al ka publikuar edhe më parë, dokumente të tjera ku dalin emrat e Guiseppe Ciafaglione, apo edhe Klodian Zoto.

Ndërsa, pas dokumentit të parë në Zimbabve, sot CNA.al sjell dokumentin e dytë, që shkon në Irak. Dhe përfaqësues i Integrated Energy B.V, në Irak, është Mirel Mërtiti.

Mirel Mërtiri's connection with the incinerator company is proven /

Mirel Mërtiri's connection with the incinerator company is proven /

Pra, Mirel mërti firmos letër kërkesë në Irak, në emër të kompanisë që ka marrë koncesionin e inceneratorit të Tiranës.

Një kompani e regjistruar në Hollandë, ku në fakt del një skemë, me disa kompani off shore.

Ndërsa ky dokument tregon qartë lidhjen e Mirel Mërtirit me inceneratorët.

Mirel Mërtiri's connection with the incinerator company is proven /

Pra, nëpër skema del qartazi edhe emri i Mirel Mërtirit, i quajtur edhe si truri i inceneratorëve, pavarësisht se nuk është në hetim dhe shëtit i lirë.

Është bashkëjetues i Stela Gugallës dhe ortak i saj në ER One Albania.

Ndërsa Stela Gugallja, një njeri pa eksperiencë, del tek Albtek Energy, që ka marrë koncesionin e inceneratorit të Elbasanit.

Ndërsa në Tiranë, ku duket se “zullumi” është edhe më i madh, shitet si një kompani hollandeze, por që në fakt dokuemtet tregojnë se edhe pas skemës së kryeqytetit qëndrojnë të njëjtat emra.

Nëpërmjet këtij dokumenti, CNA.al i tregon SPAK-ut dhe institucioneve të drejtësisë, se kush është Mirel Mërtiri, çelësi i kësaj historie.

Kujtojmë këtu se Mërtiti është akuzuar dhe për çështje të tjera në Zimbabve, ku ai dilte si negociator.

Ndërsa dokumenti i sotëm tregon se nuk është thjeshtë negociator, por Mirel Mërtiri firmos në emër të kësaj kompanie, e cila ka incenerarorin e Tiranës, ku po kryhen hetime por nuk po zbardhet e vërteta.

Një kompani inekzistente, shitet si një sukses holandez, u korruptua gjithë media, dhe tani duket se po shpërndahet në gjithë botën.

CNA.al do sjellë të tjera dokumente ekskluzive të të gjithë skemës së inceneratorëve, pa ndalim derisa SPAK të zbardhë të vërtetën./CNA.al

 

21:23 DENOUNCEMENT

Denoncimi i

Por, megjithëse ngjarja ka ndodhur 7 vite më parë, asn...

Lajmet e fundit nga