LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si asnjëherë më parë/ Paundi britanik bie në minimumin historik

26 Shtator 2023, 07:21, Ekonomi CNA
Si asnjëherë më parë/ Paundi britanik bie në minimumin
Foto ilustruese

Sot, më 26 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.2 lekë.

Euro blihet me 105.4 lekë dhe shitet 106.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.2 lekë, ndërsa në shitje me 109.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.5 lekë dhe shitet me 121.8  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.2 lekë, ndërsa në shitje me 74.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Si asnjëherë më parë/ Paundi britanik bie në minimumin

Lajmet e fundit nga