LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi dhe euro thellojnë rënien/ Kursi i këmbimit, 22 shtator 2023

22 Shtator 2023, 07:28, Ekonomi CNA

Paundi dhe euro thellojnë rënien/ Kursi i këmbimit, 22 shtator

Sot, më 22 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.5 lekë.

Euro blihet me 105.8 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109 lekë, ndërsa në shitje me 110.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.4 lekë dhe shitet me 122.5  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.4 lekë, ndërsa në shitje me 74.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Paundi dhe euro thellojnë rënien/ Kursi i këmbimit, 22 shtator

Lajmet e fundit nga