LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja vijojnë rënien/ Kursi i këmbimit, 12 shtator 2023

12 Shtator 2023, 07:16, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja vijojnë rënien/ Kursi i këmbimit, 12 shtator

Sot, më 12 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 98.8 lekë dhe shitet me 100.1 lekë.

Euro blihet me 106.3 lekë dhe shitet 107.1 lekë.

Paundi britanik blihet me 123.2 lekë dhe shitet me 124.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.3 lekë, ndërsa në shitje me 111.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.4 lekë, ndërsa në shitje me 74 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja vijojnë rënien/ Kursi i këmbimit, 12 shtator

Lajmet e fundit nga