LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 5 shtator 2023

5 Shtator 2023, 07:21, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 5 shtator 2023
Foto ilustruese

Sot, më 5 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99 lekë dhe shitet me 100.5 lekë.

Euro blihet me 107.1 lekë dhe shitet 108.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 124.3 lekë dhe shitet me 125.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.3 lekë, ndërsa në shitje me 112.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72 lekë, ndërsa në shitje me 74.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 5 shtator 2023

Lajmet e fundit nga