LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten lehtë monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 23 gusht 2023

23 Gusht 2023, 07:10, Ekonomi CNA

Rriten lehtë monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 23 gusht 2023

Sot, më 23 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 97.4 lekë dhe shitet me 98.5 lekë. Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 123.2 lekë dhe shitet me 125.2 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110 lekë, ndërsa në shitje me 111.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.2 lekë, ndërsa në shitje me 73.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Rriten lehtë monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 23 gusht 2023

Lajmet e fundit nga