LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 22 gusht 2023

22 Gusht 2023, 07:21, Ekonomi CNA
Rriten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 22 gusht 2023
Foto ilustruese

Sot, më 22 gusht 2023, Dollari amerikan blihet me 96.6 lekë dhe shitet me 98 lekë. Euro blihet me 105.5 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 122.5 lekë dhe shitet me 124.4 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.4 lekë, ndërsa në shitje me 110.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71 lekë, ndërsa në shitje me 73.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Rriten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 22 gusht 2023

Lajmet e fundit nga