LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paundi në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 15 gusht 2023

15 Gusht 2023, 07:47, Ekonomi CNA

Paundi në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 15 gusht 2023

Sot, më 15 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet me 96.3 lekë.

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.6 lekë dhe shitet me 121.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107.6 lekë, ndërsa në shitje me 121.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë, ndërsa në shitje me 72.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Paundi në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 15 gusht 2023

Lajmet e fundit nga