LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 Gusht 2023

26 Gusht 2023, 08:24, Ekonomi CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 Gusht 2023

Sot, më 26 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 100 lekë dhe shitet me 102.2 lekë.

Euro blihet me 108.4 lekë dhe shitet 110.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 125.5 lekë dhe shitet me 128 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 112.7 lekë, ndërsa në shitje me 114.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.8 lekë, ndërsa në shitje me 75.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 Gusht 2023

Lajmet e fundit nga