LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 25 gusht 2023

25 Gusht 2023, 07:39, Ekonomi CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 25 gusht 2023

Sot, më 25 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 100 lekë dhe shitet me 102.5 lekë.

Euro blihet me 109.4 lekë dhe shitet 111.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 126 lekë dhe shitet me 128.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 113.4 lekë, ndërsa në shitje me 115.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.2 lekë, ndërsa në shitje me 76.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 25 gusht 2023

Lajmet e fundit nga