LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 29 gusht 2023

29 Gusht 2023, 07:02, Ekonomi CNA

Rritje e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 29 gusht 2023

Sot, më 29 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 100.3 lekë dhe shitet me 102.3 lekë.

 

Euro blihet me 108.8 lekë dhe shitet 110.3 lekë.

 

Paundi britanik blihet me 125.5 lekë dhe shitet me 127.5 lekë.

 

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 113.3 lekë, ndërsa në shitje me 115.3 lekë.

 

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.3 lekë, ndërsa në shitje me 75.5 lekë.

 

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Rritje e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 29 gusht 2023

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga