LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 31 gusht 2023

31 Gusht 2023, 07:07, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 31

Sot, më 31 gusht 2023dollari amerikan blihet me 98 lekë dhe shitet me 99.9 lekë.

 

Euro blihet me 107.5 lekë dhe shitet 108.8 lekë.

 

Paundi britanik blihet me 124 lekë dhe shitet me 125.8 lekë.

 

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.7 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

 

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.8 lekë, ndërsa në shitje me 73.8 lekë.

 

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Lajmet e fundit nga