LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Ja me sa këmbehen sot dollari, euro dhe paundi

1 Shtator 2023, 07:23, Ekonomi CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Ja me sa këmbehen sot dollari, euro dhe paundi

Sot, më 1 shtator 2023dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.6 lekë.

Euro blihet me 107.9 lekë dhe shitet 109 lekë.

Paundi britanik blihet me 125 lekë dhe shitet me 126.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.9 lekë, ndërsa në shitje me 113.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.7 lekë, ndërsa në shitje me 74.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Ja me sa këmbehen sot dollari, euro dhe paundi

Lajmet e fundit nga