LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 20 shtator 2023

20 Shtator 2023, 07:24, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 20
Foto ilustruese

Sot, më 20 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99 lekë dhe shitet me 100 lekë.

 

Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.7 lekë.

 

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 106 lekë, ndërsa në shitje me 106.7 lekë.

 

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 123.1 lekë.

 

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.6 lekë, ndërsa në shitje me 75.2 lekë.

 

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 20

Lajmet e fundit nga