LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paundi dhe euro në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 25 shtator 2023

25 Shtator 2023, 08:37, Ekonomi CNA
Paundi dhe euro në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 25 shtator
Foto ilustruese

Sot, më 25 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.5 lekë dhe shitet me 100.4 lekë.

Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.9 lekë, ndërsa në shitje me 110 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.2 lekë dhe shitet me 122.2  lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë, ndërsa në shitje me 75.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Paundi dhe euro në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 25 shtator

 

Lajmet e fundit nga