LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritet lehtë dollari dhe paundi/ Kursi i këmbimit, 16 gusht 2022

16 Gusht 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Rritet lehtë dollari dhe paundi/ Kursi i këmbimit, 16 gusht 2022

Monedhat e huaja sot kanë shënuar një rritje të lehtë, por jo që mund të ndikojnë shumë në këmbim.

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet 115.4 lekë.

Euro sot blihet me 116.5 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137 lekë, dhe shitet me 138.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120 lekë, shitet me 121.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.8 lekë dhe shitet me 89.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Rritet lehtë dollari dhe paundi/ Kursi i këmbimit, 16 gusht 2022

Lajmet e fundit nga