LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari, në kuotat e një jave më parë/ Kursi i këmbimit, 15 gusht 2022

15 Gusht 2022, 08:27, Ekonomi CNA

Euro dhe dollari, në kuotat e një jave më parë/ Kursi i

Euro dhe dollari e nisin javën në pozicionin e njëjtë si më parë.

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.5 lekë.

Euro sot blihet me 116.6 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.7 lekë, dhe shitet me 138.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.7 lekë, shitet me 121.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 89.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari, në kuotat e një jave më parë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga