LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik, monedha e huaj më me vlerë në tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 22 nëntor 2022

22 Nëntor 2022, 08:12, Ekonomi CNA

Paundi britanik, monedha e huaj më me vlerë në tregun valutor/

Monedha e huaj më me vlerë në tregun shqiptar, mbetet paundi britanik, i ndjekur nga franga zvicerane.

Euro dhe dollari, prej kohësh tashmë janë në stanjacion, duke u bërë monedhat më me pak vlerë në këmbim me lekun.

Sot, me 22 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 113.6 lekë dhe shitet me 114.5 lekë.

Euro blihet me 116.6 lekë dhe shitet 117.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.8 lekë dhe shitet me 135.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.2 lekë, ndërsa në shitje me 119.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.2 lekë dhe në shitje me 85.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi britanik, monedha e huaj më me vlerë në tregun valutor/

Lajmet e fundit nga