LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bien Dollari amerikan dhe Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 16 nëntor 2022

16 Nëntor 2022, 08:09, Ekonomi CNA

Bien Dollari amerikan dhe Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 16 nëntor

Dollari amerikan blihet dhe shitet më lirë se një ditë më parë.

Edhe Paundi britanik ka regjistruar rënie në këmbim me Lekun. Euro del sot në treg më një rritje të papërfillshme.

Sot, me 16 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.2 lekë dhe shitet me 113.5 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.8 lekë dhe shitet me 134.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.4 lekë, ndërsa në shitje me 119.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.2 lekë dhe në shitje me 86 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bien Dollari amerikan dhe Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 16 nëntor

Lajmet e fundit nga