LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro këmbehet 4 Lekë më shumë se Dollari/ Kursi i këmbimit 19 nëntor 2022

19 Nëntor 2022, 08:11, Ekonomi CNA

Euro këmbehet 4 Lekë më shumë se Dollari/ Kursi i

Dollari amerikan ka rënë në kuotat e 112 Lekëve. Euro vijon të mbajë të njëjtin pozicion duke u këmbyer me 116 Lekë. Franga zviceriane këmbehet në vlera më të larta se Euro dhe Dollari, në kuotat e 117 Lekëve.

Sot, me 19 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.7 lekë dhe shitet me 113.7 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.4 lekë dhe shitet me 134.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.8 lekë, ndërsa në shitje me 118.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83.9 lekë dhe në shitje me 85.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro këmbehet 4 Lekë më shumë se Dollari/ Kursi i

Lajmet e fundit nga