LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkia e Ersekës pagoi 68 milionë lekë për rikonstruksion/ Era shkëput fasadën izoluese të shkollës

2 Maj 2023, 21:18, Denoncim CNA
Bashkia e Ersekës pagoi 68 milionë lekë për rikonstruksion/
Shkolla 9-vjeçare “Papa Kristo Negovani”

Në shkollën 9-vjeçare “Papa Kristo Negovani”, në qytetin e Ersekës janë shkëputur materialet termoizoluese edhe pse ajo ishte rikonstruktuar jo më larg se në vitin 2018.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme. Pas 5 vitesh nga rikonstruktimi, era e fortë ka hedhur në tokë një pjesë të fasadës.

Punimet për të rindërtuar fasadën izoluese i ka marrë përsipër firma që rikonstruktoi shkollën në vitin 2018, “Kthella SHPK”.

Punimet do të fillojnë ditën e nesërme. Por ajo që vlen për tu theksuar është se kompania “Kthella SHPK” mori nga bashkia e Ersekës plot 68 milionë lekë në vitin 2018.

Dhe kur ende nuk ka kaluar shumë kohë nga rikonstruksioni, fasada e dobët izoluese e shkollës 9-vjeçare ka rënë në tokë nga era, duke shkaktuar panik te nxënësit dhe mësuesit./ CNA.al

Bashkia e Ersekës pagoi 68 milionë lekë për rikonstruksion/

Lajmet e fundit nga