LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon bojkoti i seancave gjyqësore/ Paralajmërimi i avokatëve në Korçë

20 Qershor 2022, 11:08, Aktualitet CNA
Vijon bojkoti i seancave gjyqësore/ Paralajmërimi i avokatëve
Kreu i Dhomës së Avokatisë Korçë, Arben Lana

Avokatët në Korçë do të vazhdojnë me bojkotin e sencave gjyqësore edhe këtë javë. 

Kreu i Dhomës së Avokatisë së qarkut, Arben Lana, ka bërë me dije se masat e sigurisë nuk do të bojkotohen.

Lana është shprehur se duke nisur nga sot deri të premten nuk do të paraqiten në asnjë seancë gjyqësore.

 “Vendimi në lidhje me vazhdimin apo jo të grevës pas vendimit të komitetit drejtues, i cili ndërpriste grevën 4-ditore do t'i takonte anëtarësisë së dhomës së Korçës. Sot u bë mbledhje e dhomës së avokatisë dhe në mënyrë unanime pas diskutimeve, të gjithë avokatët vendosen për vazhdimin e bojkotit të gjykatave duke bojkotuar gjithë seancat gjyqësore dhe veprimet hetimore pranë gjykatës së parë Korçë, Gjykatës së Apelit dhe Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë. Për gjithë këtë javë duke nisur nga sot deri të premten, nuk do të paraqitemi në asnjë seancë”, u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga