LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vajza s’është varrosur ende, o i sëmurë”/ Qytetarët kërkojnë ‘kokën’ e Ramës: I neveritshëm, të paktën sot hesht

3 Gusht 2022, 16:25, Aktualitet CNA
“Vajza s’është varrosur ende, o i sëmurë”/
Edi Rama

Ende pa u bërë 24 orë nga ngjarja tragjike në Himarë, ku e vogla Jonada Avdia, u përplas për vdekje nga një gomone në plazhin e Potamit, teksa lahej në det nga shefi i policimit Arjan Tase, kryeministri Edi Rama nuk e ka ndalur propagandën.

Ai e ka nisur ditën me një album fotosh nga lagjja e re e rindërtuar në Zall-Herr, ku u uron shqiptarëve mirmëngjes, në  vend të një ndjese publike.

Postimi i kryeministrit është pasuar nga qindra komente, ku i kujtojnë se vajza nuk është varrosur ende, dhe se sot duhet të kishte shkarkuar 4 ministra, kryetarë bashkie, e drejtorë për ngjarjen e ndodhur.

I sëmurë, psiqik, skizofren, sot duhet të ishte ditë zie, jep dorëheqjen, janë disa nga shumë komentet që shoqërojnë propagandën e kryeministrit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga