LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Topalli publikon foton me Berlusconi-n: Ishte një luftëtar i madh, një reformator liberal

12 Qershor 2023, 13:54, Aktualitet CNA

Topalli publikon foton me Berlusconi-n: Ishte një luftëtar i madh,

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka reaguar për largimin nga jeta të Silvio Berlusconi-t.

Teksa ka ndarë një foto ku shtrëngon duart me ish-kryeministrin, Topalli kujton që Berlusconi ka shënuar jetën politike, mediatike, sportive dhe atë të biznesit.

Topalli, në postimin e saj në rrjetet sociale, shkruan se Berlusconi ishte një luftëtar i madh, ishte një reformator liberal, që nuk dorëzohej edhe kur gjithë botën e kishte kundër.

“Il Cavaliere ka shënuar jetën politike, mediatike, sportive dhe të biznesit për disa dekada në Itali.

Silvio Berlusconi mbi të gjitha ishte shumë njerëzor. Ishte pasionant i politikës, mogul i medias, histori suksesi në biznes; lider në klubin e Milanos; Lider i Forza Italia; 4 herë Kryeministër;

Berlusconi ishte një  luftëtar i madh; ishte një reformator liberal , që nuk dorëzohej kurrë ,edhe kur gjithë botën e kishte kundra. Ai ka ndryshuar politiken italiane .

Ai ishte edhe mik i shqiptarëve. Pushoftë në paqe!”, shkruan Jozefina Topalli.

Lajmet e fundit nga