LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Probleme për Melonin/ Partneri i saj nën shënjestër për komentet mbi përdhunimin

30 Gusht 2023, 20:06, Aktualitet CNA

Probleme për Melonin/ Partneri i saj nën shënjestër për

Bashkëshorti i kryemnisitres së Italisë, Giorgia Meloni është vënë në shenjestër të komenteve pas asaj që tha gjatë trasmetimit të një rasti përdhunimi në televizion.

Andrea Giambruno, i cili drejton programin “Diario del giorno” në stacionin komercial Rete 4, teksa po komentonte përdhunimin e një gruaje të re tha: “Nëse shkoni për të kërcyer, keni të drejtë të deheni, nuk duhet të ketë asnjë lloj keqkuptimi, por nëse shmangni dehjen dhe dobësimin e shqisave, mund të shmangni gjithashtu probleme të caktuara si përballja me një abuzues”.

Kjo deklaratë u dënua gjerësisht nga politikanët e opozitës italiane.

“Unë i them Giambrunos se djemtë duhet të edukohen për të treguar respekt, në vend që vajzat të mësohen të jenë të kujdesshme. Mësojuni meshkujve vlerën e pëlqimit, në vend që vajzave të jenë të kujdesshme,” tha Cecilia D’Elia, një senatore e demokratëve italianë.

Giambruno tha se komentet e tij ishin nxjerrë jashtë kontekstit për të krijuar një polemikë “surreale”./ CNA

Lajmet e fundit nga